Czy nowoczesne łazienki muszą być tak minimalistyczne?

Mówiąc o nowoczesnych łazienkach wiele z nas ma w myślach obraz wnętrza surowego, prostego, z poukrywanymi guzikami i panelami. Przez to, gdy przy remoncie słyszy nowoczesność, jest przerażony, bo nie chce takiego nowoczesnego obrazu w swojej łazience. Okazuje się jednak, że te nowoczesne wnętrza to tylko część konceptu. Nie trzeba mieć wcale betonowej łazienki, by móc nazwać ją nowoczesną.

Obecnie istnieje wiele rozwiązań, które sprawią, że łazienka będzie schludna, ciekawa, oraz będzie zawierać kilka rozwiązań, które ułatwią mieszkańcom ich codzienne użytkowanie. Na stronie (https://grupamo.pl/category/lazienka/) można znaleźć szeroką gamę elementów wykończeniowych łazienki, które na pewno przypadną do gustu i pozwolą na stworzenie właśnie takiej przestrzeni, jaką chcielibyście mieć.

Odrobina nowoczesności w klasyce

Na naszych oczach widać, jak trendy zmieniają się niesamowicie szybko. Wielu z nas już nie nadąża za nowinkami w sieci, i zaczynamy się zastanawiać, czy te kolejne designerskie meble naprawdę są takie niesamowite i warte swojej ceny? To samo tyczy się łazienek. Tutaj trendy zmieniają się nieco wolniej, jednak wciąż mamy obawę, czy to, co wybraliśmy nie jest czasem już passe, czy za rok bądź dwa nie będzie. Dlatego warto połączyć nowoczesność z klasyką.

Pamiętajmy, że czy chcemy czy nie, te wszystkie nowoczesne rozwiązania tworzone są dla ludzi, dla ich wygody, a niekoniecznie dla idei. Dlatego wiele nowoczesnych łazienek staje się uniwersalnymi konstruktami. Dlaczego tak się dzieje? Zmieniamy je i dopasowujemy do siebie po to, by były ponadczasowe. Jednak coraz częściej personalizacja pomieszczeń i mieszkań sprawia, że chcemy, aby te były dla nas najlepsze, odzwierciedlały nas samych i pokazywały nasz charakter.

Dlatego teraz projektanci wnętrz prześcigają się w projektach aranżacji łazienek, by były nowoczesne. A ta nowoczesność może przejawiać się w tym, że pojawi się ciekawy panel w lustrze. Bądź deszczownica, zamiast być widoczna, zostanie sprytnie ukryta pod płytkami.

  Piękna i nawilżona skóra dzięki colostrigen r

Płytki na wagę złota

Mówiąc o płytkach łazienkowych, obecne rozwiązania mogą przyprawić o zawrót głowy. Kupowanie płytek przestało być już wyzwaniem, a to za sprawą tego, że nie musimy mieć tylko płytek w naszym domu. Ale czy na pewno? Aktualnie istnieje wiele rodzajów płytek, niekoniecznie ceramicznych, które imitują wiele rodzajów tworzywa, na przykład drewno. W nowoczesnej aranżacji łazienki, można z niej np. zrobić istny pokój kąpielowy, z „drewnianymi” podłogami, które wcale nie będą trudne w utrzymaniu.

Wbrew pozorom, gres, który wszyscy tak namiętnie nazywają betonem, również świetnie się sprawdza w łazienkach, (nie tylko w tych dużych, ale tez i w małych łazienkach). W niektórych przestrzeniach może wyglądać surowo, ale dobrze zastosowany, będzie niesamowicie się sprawdzał w wielu przestrzeniach. W przypadku małych łazienek, różne formaty płytek pozwolą na optyczne jej powiększenie, a dodatnie koloru sprawi, że np. na jednej ścianie zyskamy ciekawą dekorację.

Data publikacji Kategorie Poradnik