Deszczownica łazienkowa

Deszczownica łazienkowa – dlaczego warto zdecydować się na taki wybór?

Jednym z najważniejszych elementów, aby prysznic zamienił się w małe centrum wellness, są właśnie deszczownice do kabiny prysznicowej. Ewoluowały i obecnie są dostępny w wielu rodzajach. Nowoczesna słuchawka prysznicowa jest zamontowana w porcelanowej ścianie prysznica z efektem kamienia. Dzięki nowoczesnej i zaokrąglonej linii dobrze komponuje się z resztą baterii i nowoczesną łazienką.

 

Deszczownice do łazienki – wszystko, co musisz wiedzieć przed jej zakupem

Niezależnie od tego, jaką deszczownicę łazienkową zamontujesz, ważne jest, aby wewnątrz prysznica znajdowała się również „manewrowa” słuchawka prysznicowa lub prysznic ręczny. Krótko mówiąc, można wziąć prysznic ręczny i dzięki klasycznemu elastycznemu wężowi, skierować strumień w dowolnym kierunku. Prysznic ręczny jest niezbędny, ponieważ daje możliwość umycia dzieci lub osób starszych, łatwego umycia prysznica, wzięcia prysznica bez moczenia włosów.

Deszczownice podtynkowe

Deszczownica kabinowa – jak kierować się wyborem?

Obecnie regułą jest łączenie deszczownicy kabinowej z kierunkową i zdejmowaną słuchawką. Kiedy stajesz przed wyborem zakupu oto, co musisz wziąć pod uwagę:

  1. ROZMIAR KABINY PRYSZNICOWEJ: kabina prysznicowa i deszczownica łazienkowa muszą być proporcjonalne, unikaj kupowania deszczownicy, która jest za mała na dużej przestrzeni, ale przede wszystkim nie kupuj takiej, która jest za duża dla niewielkiej kabiny.
  2. KSZTAŁT KABINY PRYSZNICOWEJ: ze względu na harmonię i estetykę należy dobrać kształt brodzika do kształtu kabiny prysznicowej. Na przykład prostokątny brodzik może pomieścić prostokątną deszczownicę prysznicową, podczas gdy kwadratowy brodzik najlepiej połączyć z okrągłą lub kwadratową deszczownicą prysznicową;
  3. KSZTAŁT MEBLI ŁAZIENKOWYCH: kształt głowicy prysznicowej zależy również od pozostałych elementów mebli łazienkowych. Lepiej preferować harmonijne połączenia, dlatego jeśli wybrałeś meble łazienkowe o wijących się kształtach, lepiej jest zdecydować się na okrągłą deszczownicę.

Na rynku dostępny jest szereg różnorodnych deszczownic do kabiny prysznicowej. Jedne urzekają prostotą a inne mnogością dodatkowych funkcji. Jedno jest jednak pewne, takie nowoczesne rozwiązanie pozwala na stworzenie przestrzeni relaksacyjnej i harmonijnej.

Data publikacji Kategorie Poradnik