Neonatolog w Poznaniu- w Neomedica

Nawet niemowlęta potrzebują specjalistycznej opieki medycznej. Neonatolog jest lekarzem, który opiekuje się niemowlętami i dziećmi do szóstego miesiąca życia. O ile nic się nie dzieje, maluszek powinien odbywać swoje wizyty kontrolne, czy szczepienia. W niektórych jednak przypadkach konieczna jest wizyta u specjalisty/ Wtedy rodzice powinni udać się do neonatologa dziecięcego w Poznaniu. Do gabinetów Neomedica można umówić się korzystając z formularza zgłoszeniowego znajdującego się na stronie:

Diagnostyka maluchów

W czasie wizyty może okazać się, że konieczna jest pogłębiona diagnostyka malucha. Część z badań można wykonać w czasie samej wizyty, i należą do nich obrazowe badania USG. Jednym z nich jest USG serca (echo serca), w którym lekarz sprawdza, czy serce jest prawidłowo wykształcone, czy dobrze pracuje, nie ma wad, oraz czy krew przepływa w odpowiedni sposób.

Drugim badaniem, jest USG przezciemieniowe (USG głowy) w trakcie którego ocenia się prawidłowość rozwoju układu nerwowego, do czasu aż nie zarośnie ciemiączko. Można wykonywać badania USG innych części ciała dziecka, np. brzucha czy płuc.

Co może być sygnałem niepokojącym?

Każdy malec rozwija się we własnym tempie. Są jednak objawy, które powinny skłonić nas do wizyty u neonatologa. Są to między innymi zbyt mocne ulewania, brak apetytu, nieprzybieranie na wadze, problemy skórne, utrzymująca się żółtaczka i wiele innych.

  Naprawa zmywarek Wrocław
Data publikacji Kategorie Poradnik