Płytki do pomieszczeń

Płytki do pomieszczeń

28 czerwca 2020 Wyłączono przez admin

Płytki do różnych pomieszczeń to niekiedy kwestia sporna, ale jeśli rozejrzymy się nieco na pewno wybierzemy cod dla siebie.

Płytki to nie tylko świetny, modny wygląd, ale tez solidne wykończenie, które będzie nam służyło przez wiele lat.

Zacznijmy może od płytek do łazienki.

Płytki łazienkowe, muszę być oczywiście odporne na wodę i wilgoć. Powierzchnia ich nie musi być gładka. To zależy od naszych preferencji. Płytki w drewnie to płytki, które są najbardziej kosztowne, ale za to dają piękny efekt. Płytki to tak naprawdę wykończenie pomieszczenia, aczkolwiek jakie maja one być, powinniśmy mieć zaplanowane na samym początku.

Najczęściej jednak używa się płytek ceramicznych. Są one tańsze a ich przestrzeń jest łatwiejsza do czyszczenia.

Kolejnym pomieszczeniem jest kuchnia. Tutaj tak jak w łazience również musimy brać uwagę, jak to jest z chłonięciem wody, ale także na zanieczyszczenia substancji oleistych. Kuchnia musi być przede wszystkim praktyczna, dlatego upadek na płytki niekiedy może spowodować ich pęknięcie.

Płytki powinny być jak najbardziej zrobione z trwałych materiałów.

W kuchennym stylu vintage dominują białe płytki na ścianach, które ułożone są niczym kostki np. w Londyńskim stylu.

Dla fanów lat 90 taka kuchnia wręcz będzie przykuwać uwagę.

Jeśli kuchnia jest biała, nie oznacza to wcale, ze nasze płytki tez muszę takie być. Gra kolorów jest bardzo fajną i oryginalna opcja.

Jeśli chodzi o podłogę czy to w kuchni czy w łazience najlepiej wybrać płytki, które szybko chłoną wodę.

W kuchni natomiast jeszcze większa uwagę musimy zwrócić na spadające przedmioty. Przy niektórych płytkach, zazwyczaj jest tak, ze gdy podłoga pęknie w jednym miejscu, będzie kłopot z wymiana danego fragmentu.

Na nasz rynek wchodzą jednak coraz większe udogodnienia, dlatego warto nieco dłużej rozejrzeć się przed ich kupnem. Po wiele ciekawych wzorów zapraszam na stronę GMO:

https://grupamo.pl/produkty/plytki-i-mozaika/

Drewno na podłodze jest świetna opcja. Świetnie prezentuje się w połączeniu z minimalizmem. Bardzo fajnie wygląda tez w małych pomieszczeniach, jednak jest bardzo trudne w utrzymaniu.

Płytki drewnopodobne są natomiast dużo tańsza opcja, a są bardzo zbliżone do naturalnego drewna.

Płytki drewnopodobne to po prostu zwykła ceramika podłogowa. Jej właściwości są zależne od danego modelu.

Wybierając płytki do jakiegokolwiek pomieszczenia musimy obliczyć nas budżet, bo tak naprawdę to wszystko zależy od niego. Im materiał jest drożdży tym lepszy. Style można ze sobą mieszać. Np. styl skandynawski z vintage, styl nowoczesny ze skandynawskim. Wszystko zależy od nas. Pamiętajmy jednak, ze wygląd to jedno, ale płytki maja nam wystarczyć na jeszcze długie lata.

Do dobrze ułożonych płytek, czy to na ścianach czy podłodze, warto zatrudnić fachowca. Oszczędzi nam to nerwów a przede wszystkim będą one dobrze i solidnie położone.