Skup i sprzedaż palet Poznań

Wielkopolska jest szczególnie ważna w sektorze polskiego przemysłu, a prym wiedzie tutaj piękne miasto wojewódzkie, jakim jest Poznań. Aby zapewnić płynny i bezproblemowy przebieg procesu transportowego, w celu ustalania jak największej satysfakcji klientów niezbędne jest korzystanie z palet. Firmy bezustannie poszukują najkorzystniejszej oferty skupu oraz ich sprzedaży.

Tutaj z pomocą przychodzi firma z wieloletnim stażem, a co za tym idzie dużym doświadczeniem. – TEFRA. Posiada ona bardzo korzystne oferty zakupu I sprzedaży palet. Firma na tle innych wyróżnia się możliwością sprzedaży także tych uszkodzonych, ponieważ posiadają licencję na ich naprawę ( oddając uszkodzone palety do firmy nieposiadającej licencji, tracimy ich ) ,a to wszystko na terenie całego kraju. Najnowszym krzykiem mody na nowo stają się meble wykonane z palet, w związku z czym architekci świetnie odnajdują się w tej firmie, ze względu na to, że oni stanie przyjąć zlecenia na zupełnie nowe palety.

Dokładniej z ofertami I firmą można zapoznać się poprzez ich witrynę internetową. Wysokie oceny firmy na wielu forach internetowych potwierdzają, iż służą oni fachową pomocą przez swój wyszkolony personel.

Posiadają także wiele partnerów finansowych, dzięki czemu otworzyli już 4 punkty skupu palet z dobra renomą, m.in. ze względu na to, iż posiadając szeroką gamę swoich środków transportu, są w stanie dojechać do każdego ze swoich klientów województwa Wielkopolskiego.

Palety

Każdy widział paletę i wie jak wygląda, ale czy główne funkcje oraz zastosowanie jest ogólnoznane? Palety to nic innego, jak sztywne podłoże do układania na nich opakowań z towarem. Jej głównym zastosowaniem jest transport dużej ilości towaru w jednym miejscu. Dzięki swojej konstrukcji, można przemieszczać je za pomocą wózków widłowych, co ułatwia ich układanie na regałach, składowanie, a także kompletację. Ich wymiary są standaryzowane w celu dostosowania do nich stref magazynowych, kontenerów i naczep, a także ułatwia transport na terenie Unii Europejskiej.

  Budynki i obiekty

Typy palet

Najbardziej znana w Europie jest „europaleta”. Możemy ja poznać dzięki napisowi umieszczonemu na niej – „(EUR)”. Swoją popularność zyskała dzięki uniwersalności oraz stałym, niezmiennym wymiarom ( 1200mmx800mmx144mm ). To właśnie one najczęściej podlegają naprawie i w dalszym ciągu będą one zdalne do użytku.

Paleta przemysłowa jest równie dobrze znana jak paleta euro. Różni się ona jedynie zwiększona szerokością ( 1000mmm ) oraz nośnością. Jest w stanie pomieścić większą liczbę opakowań, także tuvh ciężkich. Sprawdza się ona idealnie przy wykorzystywaniu wielu gałęzi transportu.

Ciekawą, lecz nieznana jako paleta jest „skrzyniopaleta” posiadająca ściany boczne i górna klapę.

Aktualnie palety drewniane zastępowane są przez plastikowe, ponieważ są dużo trwalsze, posiadają stałą wagę, a gdy po ok 10 – 15 latach można spokojnie poddać je recyklingowi.

.

Data publikacji Kategorie Poradnik