Nawet dobrze zarządzane i sprawnie funkcjonujące przedsiębiorstwa miewają problemy finansowe. Przyczyną takiego stanu rzeczy mogą być zaległości kontrahentów w wywiązywaniu z się z należności, czy zainwestowanie większych sum w rozwój firmy. Wbrew pozorom takie sytuacje wcale nie należą do rzadkości, a przejściowe kłopoty finansowe zdarzają się nawet tym najlepszym.
Co robić w takiej sytuacji? Rozwiązaniem jest kredyt firmowy, który przybierać może różne formy. Przed podpisaniem umowy o pożyczkę w banku warto więc jasno określić swoje potrzeby i wybrać dofinansowanie najpełniej odpowiadające oczekiwaniom.
Przedsiębiorcy decydujący się na kredyt firmowy mogą zaciągnąć pożyczkę na różne cele, które determinują w dużej mierze wybór konkretnego produktu bankowego. Kredyt inwestycyjny skierowany jest do przedsiębiorców chcących zrealizować projekt rozbudowy biznesu.
Obrotowy to z kolei propozycja dla właścicieli firm, którzy potrzebują pieniędzy na zakup materiałów i surowców niezbędnych do produkcji czy pokrycie innych bieżących potrzeb. Ten ostatni może przyjmować formę limitu kredytowego na rachunku lub kredytu ratalnego. Przedsiębiorcy mają ponadto do dyspozycji kredyt gotówkowy przydatny w sytuacji, kiedy firma traci płynność finansową.
Banki obecnie starają się zapewnić swoim klientom ofertę w pełni dostosowaną do ich potrzeb i oczekiwań, stąd ograniczają formalności związane ze składaniem wniosku i staraniem się o taki kredyt. Przykładową ofertę pożyczek dla firm znaleźć można m. in. na